Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Mükemmel Yeni Trend Zeytin Yeşili Boyalı Oturma Odaları

Yeşil her zaman herhangi bir alan için harika bir renktir, ancak seçtiğiniz gölge tüm farkı yaratır. Bir oturma odası için zeytinden daha iyi bir gölge yoktur! Zeytin yeşili, bir alanı gerçekten aydınlatan ama aynı zamanda rahat ve sofistike tutan muhteşem bir renktir. Oldukça canlı olması bakımından benzersizdir, ancak yine de o sıcak, rahat duyguya sahiptir.

Genellikle nötr renkli duvarları tercih ederseniz, onları daha parlak bir yeşil tonuna boyamak biraz yoğun görünebilir. Ancak yeşili bu kadar özel yapan şey, bir renk ifadesi olmasına rağmen nötr olarak da hareket edebilmesidir. Bu, zeytin yeşili oturma odanıza hangi renkleri ekleyeceğinizi seçme konusunda bir sürü harika seçeneğiniz olduğu anlamına gelir.

Tamamen zeytin alanı için tam olarak hazır değilseniz, sorun değil! Zeytin yeşili vurgulu bir duvara giderek oturma odanıza hala bir renk sıçraması verebilirsiniz. Odanıza bakın ve mekana girdiğinizde hangi duvarın odak noktası olmasını istediğinize karar verin bu, vurgu duvarınız olarak boyamak istediğiniz duvardır. Çoğu durumda, diğer duvarları bej, kremsi beyaz veya kahverengi gibi daha yumuşak nötr bir renkte tutmak isteyeceksiniz.

Zeytin Yeşili Duvarlar ile Kullanılabilecek Mobilya Tonları

Yeşil, hem sıcak hem de soğuk tonlarla gerçekten iyi uyum sağlar, bu da onu çok yönlü kılar. Zeytin yeşili, dünyevi kalitesi sayesinde bunu özellikle iyi yapar. Cesur bir ifade vermeye hazırsanız, oturma odanızın genel duvar rengi olarak açık zeytin yeşili tonunu tercih edin. Seçtiğiniz renk paleti, gerçekten odada ortaya çıkarmak istediğiniz duyguya bağlıdır.

Zeytin yeşili, bej, kahverengi, krem ​​ve doğal ahşap tonlarıyla birleştiğinde odanıza şık ve modern bir hava katar. Bu renk düzeni, özellikle yüzyıl ortası modern tasarımıyla ilgilidir. Hala rahat hissettiren dengeli, sofistike bir görünüm yaratmak için birçok doğal öğeyi karıştırın.

Oturma odanızda biraz daha drama istiyorsanız, kesinlikle yumuşak nötrlere bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Zeytin yeşili ve siyah, daha karamsar bir his yaratmak için güzel bir şekilde bir araya geliyor. Siyah odanız için biraz fazla ağır geliyorsa, zeytini lacivert veya koyu mor renkle eşleştirmeyi deneyin. Bu zengin renkler, konuklarınız arasında canlı bir sohbeti ateşleyecek resmi bir oturma odası için ultra şık bir görünüm yaratır.

Bir başka klasik seçenek de işleri basit tutmak ve zeytin yeşili duvarlarınızı canlı beyazla eşleştirmek. Bu, yeşilin gerçekten öne çıkmasını sağlar ve alanı hafif ve havadar tutar. Allover zeytin duvarları, beyaz süslemeler ve beyaz masalar, raflar ve dekoratif aksanlarla eşleştirildiğinde harika görünüyor. Yumuşak kahverengi veya gri gibi nötr bir renkte peluş bir kanepe ekleyin ve taze bir bahar günü gibi hissettiren bir odanız olsun.