Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Fildişi Boya Renkleriyle Şık Mekanlar Yaratın | Renk Tavsiyesi

Renk tavsiyesi olarak fildişi düz eski beyazdan çok farklıdır. Gerçek beyaz, çoğu alan için genellikle çok parlaktır ve bir odayı çok soğuk ve aşırı resmi hissettirebilir. Fildişi, daha sıcak bir tabana sahip olduğu için beyaza harika bir alternatiftir. Muhteşem bir nötrdür ve daha yoğun renklerle denemeler yapmak için mükemmel bir zemin oluşturur. Fildişi, parlaklardan koyu renklere ve hatta pastellere kadar her şeyle iyi gittiği için vurgu rengi olarak da güzel çalışır.

Fildişi Boya Renklerini Kullanmanın En İyi Yolu

Mükemmel fildişi tonunuzu seçmeye gelince, bazı harika seçenekleriniz var. Odanın kendisini düşünün, çok fazla doğal ışık var mı yoksa oldukça karanlık mı? Ayrıca, aradığınız etkiyi düşünün. Modern bir şey, daha klasik bir tasarım stilinden farklı bir renk tonu arayacaktır. Mükemmel rengi bulmanın iyi bir yolu, ana renginizi içeren mobilya veya parçalarınıza bakmak ve benzer alt tonlara sahip bir fildişi tonu bulmaktır.

Karanlık Odalar İçin Fildişi

Kremalı fildişi çok sıcak sarı alt tonlara sahiptir. Kuzeye bakan odalarda iyi bir görüntü oluşturur. Bunun nedeni, kuzey ışığının daha az parlak ve yoğun olma eğiliminde olmasıdır, bu nedenle sarı alt tonlar alanı ısıtmaya ve rahat hissettirmeye gerçekten yardımcı olur.

Daha Aydınlık Odalar İçin Fildişi

Yumuşak fildişi, kremsi tonlardan ziyade beyaza biraz daha yakındır. Daha ince bir sıcak tonu vardır, bu nedenle güneye bakan odalarda ve çok ışık alan alanlarda daha iyi görünür. Alanınız zaten çok fazla doğal ışığa sahip olduğundan, daha soğuk alt tonların onu dengelemeye yardımcı olmasını ve çok sarı görünmesini önlemesini istersiniz.

Modern Tasarımlar İçin Fildişi

Daha modern bir görünüm için, daha az yoğun sarı alt tonlara sahip bir fildişi tonu seçmek isteyeceksiniz. Daha soğuk bir tabanı olan her şey mükemmel bir seçimdir. Yumuşak bir fildişi, beyaza biraz daha yakın olduğu için daha modern tasarımlara çok uygundur. Bu fildişi türü, daha parlak, daha canlı renklerle mükemmel bir şekilde eşleşir.

Daha cesur renkler denemek istiyorsanız, duvarlarınızda ve bazı mobilyalarınızda temel renk olarak fildişi kullanın ve önemli mobilya parçalarına parlak vurgular ekleyin. Fildişi taban, rengi az miktarda kullanıyor olsanız bile, alanı gerçekten patlatıyor.

Klasik Tasarımlar İçin Fildişi

Tarzınız daha klasikse, işlerin daha sıcak tarafında fildişi tonlarına bakmak isteyeceksiniz. Antik fildişi veya kremsi fildişi gibi bu daha sıcak tonlar, sarı tonlara sahiptir ve eski bir his verebilir. Eski bir kitabın sayfalarını düşünün, sayfalarda sarımsı bir renk var, bu fildişi tonlarıyla gitmek istediğiniz duygunun aynısı.

 

Gerçekten minimalist bir görünüm arıyorsanız, gerçek bir tek renkli renk şemasına gidebilirsiniz. İskandinav esintili tasarımı daha sıcak bir şekilde almak için, daha fazla sıcaklık getirmek için nötr ve doğal ahşap vurgularla eşleştirilmiş fildişi duvarlar ve fildişi mobilyalarla gidin.

Biraz daha derinlikli tek renkli bir görünüm oluşturmak için aynı odada birkaç farklı fildişi ve beyaz tonunu da kullanabilirsiniz. Biraz daha kontrast oluşturmak için daha parlak beyazlar veya daha kremsi tonlarda vurgu parçaları çekerken duvarları fildişi tutabilirsiniz.