Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Dış Cephe Boyama

Dış cephe boyasının kalitesi gerek bina ve apartmanlarda ve gerekse villa tipi müstakil evlerde hem estetik görüntü açısından hem de mülkün değerini arttırması açısından fazlasıyla önemsenmesi gereken bir iştir. Yapının dış cephe boyası ne kadar iyi, uyumlu ve yeni ise o kadar dayanıklı ve kaliteli hissi vermektedir. Ev boya badana işinde iklimsel şartlar çok fazla önem arz etmezken dış cephe boyama işinde tam tersi olarak bu durum 1. derecede önemlidir. Çok sıcak yada çok soğuk günlerde dış cephe boyası sağlıklı sonuç vermeyebilir. Ayrıca bulunulan bölgenin genel iklim şartları düşünülmeli ve boya seçimi buna göre yapılmalıdır. Dış cephe boyanması işinde önemli noktalardan biride bina dış cephesinin sağlam olmasıdır. Çatlak, kırık .. v.s gibi durumlar varsa boya badana işlemine başlanmadan bu durumlar mutlaka giderilmeli ve boya için düzgün zemin hazırlanmalıdır.

Dış Cephe Boyası Kaç Yıl Dayanır ?

Bu sorunun cevabı bina dış cephe boya badana işi yapılırken kullanılan malzemenin kalitesi ile oldukça iligili bir durumdur. Kullanılan boya kalitesi hem güvenilir bir marka olmalı hemde İklimsel şartlara uygun bir boya çeşidi seçilmelidir. Örneğin çok sıcak olan bir bölge olan Bodrum’da kullanılacak boya ile fazla yağış alan Trabzon’da kullanılacak boya aynı olamaz. Ankara’yı baz aldığımızda ise Hem kışın soğuğuna dayanabilecek, hem de yazın kuru sıcaktan çok etkilenmeyecek bir boya çaşidi olmalıdır. Boya ve malzemenin kalitesi kadar dış cephe boyasını yapan ustanın bu konudaki tecrübe, bilgi ve ustalığı da dış cephe boyanızın ömrü ile ilgili önemli bir detaydır.

Dış Cephe Boya Badana Fiyatları

Dış cephe boya fiyatları sabit bir fiyat olarak tabiki söylenemez. Binanın dış cephe boyasının şu anki durumu, kullanılacak boyanın kalitesi, işin ne kadar süreceği ve Dış cephenin metrekare bazında boyutu gibi bir çok faktör fiyatlandırmayı etkileyecektir. Firmamız Doğa Dekorasyonu arayarak ücretsiz keşif talebinde bulunabilirisiniz.