Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Mutfağınızı, Mutfak Dolabı Boyası İle Nasıl Dikkat Merkezi Yaparsınız

Çoğu evde mutfak aktivitenin merkezidir. Yemek pişirmek, yemek yemek ve takılmak için arkadaşlarımızla ve ailemizle buluştuğumuz yer. Yemek yemek önemli bir sosyal aktivitedir, bu nedenle doğal olarak mutfakta toplanma eğilimindeyiz. Mutfağınızın sıcak, misafirperver ve her şeyden önce tarzınıza uyduğunu hissettirmek önemlidir.

Renkli Mutfak Dolapları İle Mutfağınıza Kişilik Katın

Duvarlarınızda ve dolaplarınızda nötr tonlara sadık kalmak istiyorsanız, renkli bir mutfak dolabı daha yumuşak bir görünüm elde etmenin harika bir yoludur. Vurgu renginizi seçerken rastgele bir renk seçmediğinizden emin olun. Hala mutfağın geri kalanına uyduğu gibi hissetmesi gerekiyor.

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, mutfağınızda bulunan diğer renklere bir göz atın. Vurgu renginizi fayanslardaki, kumaşlardaki veya vurgulamak istediğiniz herhangi bir vurgulu parçadaki ayrıntılardan çekin.

Bir renk seçerken mutfak dolabınızın tarzını da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bazı renklerin vintage tarzı dolaplarda daha iyi görüneceğini, diğerlerinin ise daha modern görünümlere daha uygun olduğunu unutmayın.

Beyaz

Çok parlak bir dolap istemiyorsanız, üzerine beyaz badanalı bir yüzey ekleyerek herhangi bir rengin tonunu azaltabilirsiniz. Bu görünüm, mutfağınıza anında vintage bir his katar ve genel olarak daha yumuşak bir görünüm korurken biraz renk getirmenize olanak tanır. Ayrıca sağlam bir yüzeye biraz serin doku ekler.

Parlak Kırmızı

Parlak bir kırmızı tonu, mutfak dolabınızı öne çıkarmanın kesin yoludur. Kırmızı ile parlak bir yüzey eklemek ekstra şık ve modern görünüyor. Bu renk, koyu renk ahşap mutfak dolapları veya bembeyaz bir mutfak ile çok güzel uyum sağlar ve herkesin dikkatini çekeceğinden emin olabilirsiniz.

Zıt Nötrler

Parlak duvarlar veya dolaplar tercih ettiyseniz, mutfağınızı nötr tutarak alanınıza kontrast katabilirsiniz. Mutfağınızda bir odak noktası oluşturmaya devam ederken daha parlak renkleri dengelemeye yardımcı olacak yumuşak gri, canlı beyaz veya doğal ahşap tonlarını düşünün.

Parlak ve Sıcak Tonlar

Turuncu, parlak sarı ve koyu kırmızı tonları, mutfağınıza rahat bir his katmak için harikadır. Ateşli parlak bir mutfak dolabı, tamamen beyaz (veya çoğunlukla beyaz) bir mutfakta özellikle harika görünür.

Siyah

Daha açık nötr veya daha yumuşak pastel renklere sahip bir mutfak için siyah dolap modern bir dokunuş katar. Bu görünüm, tamamen beyaz bir mutfakta gerçekten ortaya çıkıyor ve özellikle normalde çok fazla göze çarpmayan daha küçük mutfak dolaplarında harikalar yaratıyor.

Serin Parlaklar

Soğuk renkler arasında yeşiller, maviler, morlar ve griler bulunur. Mavinin bir tonu (açık veya koyu), mutfağınıza rahat, kumsal bir his verebilir ve bu da onu ekstra davetkar kılar. Parlak bir yeşil, sıcak renkleri dengelemeye ve yaratmaya yardımcı olabilir.

Doğal Ahşap

Doğal ahşap tonları kesinlikle nötr olsa da, yine de bir mutfakta öne çıkabilirler. Düz renkte dolaplarınız varsa, doğal bir ahşap, gösterişlli bir mutfak dolabı ile biraz serin ve zıt bir doku katabilirsiniz.