Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Evinizi Satarken Seçilebilecek En İyi Renkler

Evinizin sizin gibi hissetmesini istiyorsunuz. Dekorasyon yaparken tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtan renkleri seçmek önemlidir. Bu, evinizin içi ve dışı için geçerlidir.

Ancak, evinizi satma zamanı geldiğinde, evinizi piyasaya sürmeden önce renk paletinizi ayarlamak isteyebilirsiniz. Sonuçta, potansiyel alıcılar aynı dekor stilini sevmiyor olabilirler.

Çok sayıda renk arasında kararsız kaldınız ise, daha geniş bir pazara hitap eden bir renk seçimi için tasarımlarınızı yenilemeyi düşünmek isteyebilirsiniz. Bu, potansiyel alıcıların evinizi kendilerine ait kılmak için evde neler yapabileceklerini hayal etmelerini kolaylaştırır.

Evinizi Satmayı Kolaylaştırmak İçin Seçebileceğiniz Bazı Renkler

İç Renkler

Evinizi satmaya çalışırken, çok cesur bir şey seçmeyin.

Bunun yerine nötrlere bağlı kalmak iyi bir uygulamadır. Buradaki fikir, insanların kendilerini orada yaşarken hayal etmelerine yardımcı olmak için boş bir tuval yaratmaktır. Ancak, tarafsız olmanın sıkıcı anlamına gelmediğini hatırlamak önemlidir.

Açık Gri

Nötrleri düşündüğünüzde çoğu insan hemen bej veya beyazı düşünür. Ancak çoğu zaman bunlar, evinizin özelliklerini sergilemek için en iyi seçenekler değildir. Bej çok sıcak bir renk ama günümüzde insanlar daha soğuk renkleri tercih etme eğiliminde. Bej için harika bir alternatif gridir. Yatıştırıcı ve sakinleştirici bir atmosfer yaratan daha soğuk tonlara sahiptir. Açık gri, bir odayı gerçekten vurgulayarak açık ve parlak görünmesini sağlayabilir.

Beyaz

Nötr bir alan yaratırken birçok insan doğrudan beyazı tercih eder. Tamamen beyaz boyayı düşünürseniz, daha soğuk alt tonlu bir şey seçin. Çok klinik ve steril hissettirebileceğinden, parlak, sade bir beyazdan kaçının. Aynısı, yoğun sarı alt tonlu kirli beyazlar için de söylenebilir ve bu da eskimiş gibi hissedilebilir. Yumuşak krem ​​bazı alanlarda işe yarayabilir, ancak aydınlatmanın doğru olması gerekir. Bunun yerine, hafif gri veya mavi alt tonlu bir şey arayın.

DIŞ RENKLER

Evinizin dışı hava şartlarından yıpranmış görünüyorsa veya aşınma belirtileri gösteriyorsa, piyasaya çıkmadan önce boyamak isteyeceksiniz. Unutmayınız ki alıcıların fark edeceği ilk şey evinizin dışıdır.

Evinizin dışı için, evinizin çevresiyle uyumlu bir renk seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Dikkate alınması gereken bir şey, mahallenizdeki diğer evlerdir. Herkes klasik renklerle gittiyse, canlı ve parlak bir şey seçmek istemeyebilirsiniz.

Grej

Greige, son zamanlarda çok popüler hale gelen gri ve bej karışımıdır. Bu çok nötr bir renktir, ancak renklerin kombinasyonu, her iki rengin de tek başına olacağından daha heyecan verici hale getirir. Çok trend ama aynı zamanda klasik görünüyor, bu da onu alıcılar için çok çekici kılıyor.

Gri

Gri, heyecan verici bir renk seçimi gibi görünmeyebilir, ancak hem iç hem de dış mekanlarda inanılmaz derecede popüler hale geldi. Bunun nedeni muhtemelen çok yönlü olmasıdır. Ultra modernden geleneksele kadar çeşitli ev stillerine uygundur. Ayrıca, bazen daha parlak renklerle eşleştirmek zor olabilen taş gibi doğal unsurlarla da iyi uyum sağlar. Çevredeki unsurlara ve sahip olduğunuz ev tarzına bağlı olarak, yumuşak griden koyu kömür rengine kadar her yerde mükemmel bir gri bulabilirsiniz.

Mavi

Evinizin dışına biraz renk katmak istiyorsanız maviyi deneyin. Daha koyu tonlar çoğu ev tipinde harika dururken, açık mavi dış cepheler daha kumsal bir his yaratır.