Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Limon Sarısı Boyanın Çekiciliğini Evinize Uyarlayın

Hepimiz evlerimizde güneşli, aydınlık ve sıcak hissettiren mekanlar isteriz. Bu, daha kısa günlerin hayatımızda daha fazla güneş ışığı istememize neden olduğu kış ortasında kendimizi bulduğumuzda özellikle önem kazanır. Havayı (veya zamanın işleyişini) kontrol edemesek de, aynı gün ışığını taklit eden alanları kolayca yaratabiliriz. Nasıl? Hayatımıza biraz Limon Sarısı katarak..

Limon sarısı, ince bir renk diyeceğiniz bir renk değildir (canlı ve enerjik hissetmek istediğiniz odalar için idealdir). Evinizdeki toplanma alanları gibi sohbeti ve etkileşimi teşvik eden alanlarda kullanma fikrini seviyoruz. Oturma odalarını, mutfakları ve yemek odalarını düşünün. Çok parlak olduğu için, bir yatak odası alanı için biraz fazla uyarıcı olabilir. Daha rahatlatıcı olması gereken herhangi bir alanda, onu vurgu rengi olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bu parlak gölge, bir odayı anında ısıtır, bu da özellikle kışın biraz karanlık hissetmeye meyilli alanlar için mükemmel bir seçimdir. Bir parça limon, en karanlık günde bile güneş ışığıyla dolu bir odada oturuyormuş gibi hissetmenizi sağlayabilir.

Çok parlak olduğu için renk paleti seçiminizde sınırlı gibi görünebilir, ancak durum böyle değil! Sarı aslında oldukça çok yönlüdür ve çeşitli farklı renklerle iyi bir şekilde eşleşir.

Gerçekten klasik bir görünüm için hiçbir şey net beyaz kadar iyi çalışmaz. Limon sarısı bir duvar yapıyorsanız, döşemede ve kitaplık veya masa gibi daha büyük mobilya parçalarında beyaz vurgularla gidin.

Gri tonları da bu sarı tonuyla güzel bir şekilde çalışır; daha modern bir görünüm yaratır. Gri bir kanepe, sarı ve beyaz renklerde yapılmış bir oturma odasında harika görünür. Gölgeye gelince, hem koyu hem de açık griler, parlak sarı ile gerçekten iyi görünür.

Alanınıza daha fazla renk getirmek istiyorsanız, mavi her zaman harika bir seçimdir. Lacivert gibi daha koyu maviler, sarının yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olurken, parlak bir kobalt tonu, sarı ile eşleştirildiğinde gerçekten ortaya çıkabilir.

Mor renk çarkında sarının karşısında yer alır, bu da onu sarı paletinize eklemek için harika bir seçim yapar. Her iki renk de oldukça parlak olsa da, özellikle daha yumuşak bir mor seçerseniz, birbirlerini dengeler ve süper eğlenceli bir kontrast oluştururlar. Sadece iki rengi aynı anda çok fazla kullanmadığınızdan emin olun. Birini baskın renk olarak seçin ve diğerini vurgu olarak kullanın.