Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Bahar Neden Evinizi Boyamak İçin En İyi Zamandır

Ankara iklimi göz önüne alındığında dış cephe boyama için en uygun zamanın ilkbahar mevsimi olduğu yadsınamaz bir gerçek olarak ortaya çıkıyor. Bunun nedenleri üzerinde biraz konuşalım.

EVİNİZİ YENİLEMEK İÇİN EN İYİ ZAMAN SEÇİMİ

Evinizin dışını boyamak söz konusu olduğunda, hava durumu önemli bir rol oynar. Kimyasal bileşimi nedeniyle boyanın düzgün bir şekilde kuruması için belirli koşullara ihtiyacı vardır. İdeal olarak, sıcak ve kuru günleri hedeflemek istersiniz. Yağmur yağıyorsa veya çok nemliyse, boyanız düzgün kurumayabilir veya kuruması çok daha uzun sürebilir. Bahar havası çoğu iklimde oldukça ılımlı olma eğilimindedir ve bu da evinizin dışını boyamak için ideal bir zaman olur. Hava çok sıcak değil, çok soğuk değil ve yılın bu zamanında güneşli ve kuru günler bulma olasılığınız daha yüksek. 

EVİNİZİ TAZELEMEK İÇİN BAHAR TEMIZLİĞİ

Sezonla ilgili bir şeyleri biraz değiştirmek istememize neden olan bir şey var. Genellikle bu, evinizin içinde bahar temizliği şeklini alır. Ancak, evinizin dışı da biraz dikkat gerektiriyor! Momentumu devam ettirin ve evinizin dışına bir göz atın. Çok fazla kir varsa, yumuşak yıkama veya basınçlı yıkama ile iyice temizlemenin zamanı gelmiş olabilir. 

Başlamadan önce, zamanla oluşabilecek ufalanma, soyulma veya diğer hasarları not edin. Bu işaretlerden herhangi birini fark ederseniz, muhtemelen evinizi yeniden boyamanın zamanı gelmiştir. Durum buysa, işi sizin için halletmek için profesyonel boya ustaları ile çalışmak en iyi fikirdir. İşi uzman ankara boya ustası ile yapmak istediğinizde Doğa dekorasyon olarak 10 yıldır yanınızda olduğumuzu unutmayın. İşiniz hem daha kaliteli ve profesyonelce olsun, hem de zamandan tasarruf edin. 

ANKARA’DAKİ SERT HAVA KOŞULLARINDAN KAYNAKLANAN DIŞ HASAR

Ankara’da hangi semtte yaşadığınıza bağlı olarak, eviniz kış aylarını oldukça sert kış havalarına dayanarak geçirmiş olabilir. Daha ılıman ve korunaklı bir bölgede yaşıyor olsanız bile, evinizin değişen hava nedeniyle aşınma ve yıpranma belirtileri göstermesi oldukça olasıdır. Kir, toz ve kum kalıntıları, rüzgar, yağmur ve kar gibi her türlü şey evinizin yüzeyini aşındırabilir. Evinizin dışına daha yakından bakmak ve baharın başlangıcında herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını izlemek her zaman iyi bir fikirdir. Evinizin dış cephesi için kapsamlı bir boya işinin zamanı gelmemiş olsa bile, evinizi iyi durumda tutmak için yapılması gereken bazı rötuş işleri vardır. 

EVİNİZİ YAZA HAZIRLAYIN

Havalar ısınmaya başladıkça ve günler biraz uzadıkça, doğal olarak dışarıda daha fazla zaman geçireceksiniz. Tabiki, dış mekanınızın tıpkı içerisi gibi sıcak ve misafirperver hissettirmesini istersiniz. Bahar, evinizin dış cephesindeki aksaklıkları gidermek ve güzelleştirmek için mükemmel bir zamandır. 

Bu baharda evinizi yeni bir boya işiyle dönüştürmek istiyorsanız, Doğa Dekorasyon her zaman yardıma hazır. Size bir telefon kadar uzaktayız. Lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.