Doğa Dekorasyon | Konur Sokak Kızılay - Ankara

0530 4 645 645

Yeni Trend Renkler .. Mavi ve Gri Renklerini Kullanma Klavuzu

Yeni trend iç tasarım ile ilgileniyorsanız, son zamanlarda inanılmaz derecede popüler hale gelen belirli bir rengi fark etmiş olabilirsiniz: Mavi ve Gri (Ya da gölgeye bağlı olarak Gri ve Mavi.) Mavi gri boya renk trendine daha yakından bakalım ve tüm heyecanın ne hakkında olduğunu görelim. 

Mavi Gri Boya Nedir ? Neden Popüler Oldu

Adından da anlaşılacağı gibi, mavi gri boya, gri alt tonlu bir mavi tonudur. Bu, ona geleneksel bir maviden daha bastırılmış bir görünüm verir. Size dengeli ve yatıştırıcı bir renk tonu veren parlak ve daha yumuşak renklerin mükemmel bir karışımı. Bu renk ailesinde, açıktan koyuya kadar çeşitli tonlar ve ayrıca mavi alt tonlu daha gri olan bazı renkler bulunur. 

mavi gri

Mavi Gri Yeni Trend

Çevremizdeki dünyadaki her şey her zaman çok hızlı değişirken, insanlar doğal olarak sakinlik hissi yaratan renklere çekildiler. Mavi, güven, istikrar ve rahatlama duygularıyla ilişkilidir ve bu da onu her ev için mükemmel bir renk yapar. Bununla birlikte, birçok insan gri gibi nötr renklerle gelen çok yönlülüğü de ister. İkisini bir arada harmanlamak size her iki dünyanın da en iyisini verir: inanılmaz derecede çok yönlü ve çok fazla bunaltıcı olmayan bir renk sıçraması. 

Mavi Gri Boya Renkleri Nerelerde Kullanılır ?

Mavi gri boya ile ilgili harika olan şey, hemen hemen her alanda işe yaramasıdır. Evinizin dışında iyi çalışacak kadar yumuşaktır ve gelenekselden moderne hemen hemen her ev stilinde harika görünür. Dış renk olarak kullanmayı düşünüyorsanız, canlı beyaz vurgularla eşleştirildiğinde baştan sona bir renk olarak harika görünür veya yumuşak gri veya beyaz gibi daha gerçek nötr renkler için vurgu rengi olarak da iyi çalışır. 

Evinizin içinde, mavi gri hemen hemen her odada iyi bir görüntü sağlar. Bu renk grubu, yatak odaları ve banyolar için idealdir – bu alanlarda, biraz daha sessiz, daha güçlü gri tonlu daha açık tonları tercih etmeyi seviyoruz. Bu odalar, dinlenmek ve gevşemek için gittiğiniz yerlerdir, bu nedenle diğer doğal tonlarla eşleştirilmiş daha yumuşak bir mavi gri tonu, spa benzeri bir his yaratmanıza yardımcı olacaktır. 

Evinizin geri kalanında mavi gri tonlarınızla biraz daha cesur olabilirsiniz. Bir mutfakta, daha parlak mavi tonda bir şey alanı aydınlatacak ve aksesuarlarınızdaki diğer parlak vurgu renkleriyle iyi çalışacaktır.

Bir oturma odası veya yemek odası için, odada biraz daha drama yaratmak için biraz daha koyu bir şey deneyin. Tabii ki, canlı beyaz vurgular her zaman mavi grinin herhangi bir tonuyla harika görünür.

Mavi Gri Boya Renklerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Renklerinizi seçerken, odada nasıl hissetmek istediğinizi düşünün. Alanı daha resmi bir eğlence için kullanırsanız, biraz daha koyulaşarak ve daha parlak vurgu renkleri seçerek biraz daha enerji yaratmak isteyebilirsiniz. Sadece rahatlamak istediğiniz bir oda için, her şeyi daha hafif tutun ve vurgularınız olarak beyaz, kum ve yumuşak gri gibi yumuşak nötrleri seçin.  

Evinize biraz mavi gri nin büyüsünü getirmeye hazır mısınız? Doğa Dekorasyon evinizi dönüştürmeye hazır ! Yolun her adımında size yardımcı olmak için buradayız ve mükemmeli renkleri yakalamak için size yardımcı olacağız.